VICTORIE! HC Vaslui – Poli Timisoara 32-29

Cu o sala plina si dupa victoria cu CSM Bucuresti, vasluieni au aratat ca sunt o ECHIPA de temut in Liga Nationala.

Victorie pentru echipa vasluiana HC Vaslui in fata echipei timisorene SCM Politehnica Timisoara, joi, 15 septembrie, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a treia a Ligii Nationale.
Cu aparare agresiva bine pregatita de cei doi antrenori, Sandu & Acsinte, HC Vaslui termina prima repriza cu 18-16.

Forma deosebita a portarului vasluian da” aripi” coechipierilor care se intrec pe sine reusind un joc bun spre bucuria suporterilor veniti in numar mare. 32-29 a aratat tabela la sfarsitul celor 60 de minute, Poli Timisoara recunoscandu-se invinsa de o echipa pregatita tactic si fizic mult mai bine. Pentru HC Vaslui au marcat Didi Hrimiuc 7, Calin Hagiu7, Gabi Bujor 6, Mihai Bujor 5, Dediu 5, Barac 1 si Andrei Poescu 1. Urmeaza o deplasare la Fagaras, duminica la ora 18, netelivizat.

Cei mai buni marcatori ai vasluienilor au fost Hrimiuc (8 goluri), Hagiu (6) si G. Bujor (6). Marjanovic a semnat cele mai multe goluri pentru oaspeti, 10.