vineri, 29 martie, 2024

VICTORIE SPECTACULOASA a Simonei Halep! S-a CALIFICAT in semifinale! Poate fi NUMARUL 1 MONDIAL – LIVE TEXT

Simona Halep poate ajunge lider mondial daca ridica trofeul la Roland Garros! Locul 4 mondial trebuie sa treaca, in sferturile de finala, de ucraineanca Elina Svitolina, care la 22 de ani e pe locul 6 in lume.

Simona Halep s-a CALIFICAT in semifinalele de la Roland Garros, dupa un meci spectaculos.

UPDATE Simona defileaza in setul 3, conduce cu 4-0, dupa un dublu break
UPDATE Game Halep și Simona are 2-0.
UPDATE Break Halep!
UPDATE: Halep castiga cu 8-6 in tie-break si se joaca set decisiv pentru accederea in semifinale.
UPDATE Halep si Svitolina sunt la egalitate, in tie-break, 6-6.
UPDATE Halep conduce cu 5-4 la tie-break.
UPDATE Simona Halep ajunge la tie-break cu Elina Svitolina in setul 2
UPDATE Revenireeee de senzatie a Simonei Halep! A castigat setul 2 si se joaca decisivul.
UPDATE Simona Halep poate duce meciul in decisiv. Are 6-5 dupa ce a revenit de la 1-5.
UPDATE Halep reuseste minunea si egaleaza la 5.
UPDATE Halep mai castiga un game. E 5-4 pentru ucraineanca.
UPDATE Break Halep! Simona se apropie de Svitolina, care conduce cu 5-3.
UPDATE Halep isi face serviciul si e 5-2 pentru Svitolina.
UPDATE Svitolina o tine in socuri pe Halep. Are 5-1 in setul 2.
UPDATE Inca un break pentru Svitolina. Are 4-1 si pare ca Halep nu mai are ce face.
UPDATE Svitolina n-are nicio emotie si castiga la 0 pe propriul servicu. Are 3-1.
UPDATE Halep reuseste primul game pe propriul serviciu si e 2-1 pentru Svitolina.
UPDATE Svitolina castiga la 0 pe propriul serviciu si are 2-0 in setul 2.
UPDATE Break pentru Svitolina. Halep nu-si revine
UPDATE A inceput setul 2. Halep serveste
UPDATE Svitolina isi face serviciul dupa ce Halep a condus cu 30-0 si s-a jucat la avantaje. Ucraineanca ia primul set cu 6-3.
UPDATE Halep face 3 game-uri la rand si Svitolina are 5-3.
UPDATE Halep da semne de revenire si face primul break. E 5-2 pentru Svitolina.
UPDATE Halep face primul game si castiga pe propriul serviciul.
UPDATE Halep se face de ras in primul set. Svitolina conduce cu 5-0!
UPDATE Halep nu reuseste sa isi faca serviciul nici in al doilea game si Svitolina conduce cu 4-0.
UPDATE Svitolina isi face game-ul si conduce cu 3-0.
UPDATE Halep nu reuseste sa faca serviciul si Svitolina conduce cu 2-0.
UPDATE Svitolina serveste prima si castiga la 0 primul game.